חייגו אלינו: 077-6049304

ביצוע עבודות איטום

כיום נהוג לעצב את הבית באמצעות עבודות גבס כמו נישות לטלוויזיה בגבס, ספריות מעוצבות בגבס, בניית קירות בגבס ואחד הטרנדים הבולטים והפופולאריים ביותר הן התקרות הצפות אשר תורמות רבות לעיצוב הבית. כאשר עומדים לערוך שיפוץ מקיף בבית או רק באחד מחדרי הבית כמו סלון, חדר רחצה או חדר שינה ניתן באמצעות הנמכת תקרה או יצירת תקרה צפה ליהנות מתקרה ישרה, חלקה ומעוצבת וניתן להסתיר את גופי התאורה וליהנות מתוצאה מרשימה ביופייה.
יחד עם זאת, כאשר בוחרים קבלן לעבודות גבס ולשיפוץ הבית, בין אם זה שיפוץ מלא או חלקי, חשוב לבדוק בקפידה את אנשי המקצוע ויש לוודא כי קבלן השיפוצים והעבודות בגבס מציע עבודות איטום גגות ותקרות טרם תחילת העבודה בגבס. חשוב לבצע איטום מקצועי וכך נמנעים מחדירה מי גשמים מהתקרה או נזילות מהשכנים, מטפלים בנגעי רטיבות קיימים ונהנים מעבודה מקצועית ואיכותית לאורך שנים ארוכות.

רגישות הגבס לרטיבות

עבודות איטום גגות ותקרות נדרשות לפני כל עבודת גבס לעיצוב הבית, בין אם מתכננים שיפוץ הכולל קירות גבס ויצירת נישות וספריות ובין אם מתכננים הנמכת תקרה או הוספת תקרה צפה מעוצבת. חשוב לדעת כי ללא עבודות איטום מסתכנים בנזק ובעלויות תיקון העלולות להגיע לעשרות אלפי שקלים ויותר.
עליכם לזכור כי הגבס הוא חומר רגיש ללחות ולמים ובמידה ולא מבצעים עבודות איטום באופן מקצועי ואיכותי עלולים הקירות לסבול מרטיבות הגורמת להופעת כתמי עובש ופטריות המדיפים ריח לא נעים וכמובן גורמים למראה שאינו אסתטי, והרטיבות עלולה לגרום לקילוף הצבע, לעקמומיות קירות הגבס או תקרת הגבס ולנזקים נוספים בתשתיות ולתכולת הבית.
בנוסף, כאשר מבצעים שיפוץ נרחב בבית נהוג להטמין מאחורי קירות הגבס או התקרה תשתיות חשמל ואינסטלציה ובמידה וסובלים מרטיבות הרי זו עלולה לגרום לקצר חשמלי המסכן את חיי בני המשפחה ולנזקים למוצרי החשמל ולגופי התאורה. על מנת לתקן את נזקי הרטיבות אתם עלולים לעמוד בפני הוצאה כלכלית גבוהה שהייתם יכולים להימנע ממנה אם קבלן עבודות הגבס היה עושה את מלאכתו נאמנה ומבצע איטום מקצועי בטרם עובדות הגבס לעיצוב הבית.

איכות חיים גבוהה

עבודות גבס מקצועיות תורמות רבות לעיצוב הבית וניתן באמצעות הגבס ליצור חלל נעים ומזמין, ליהנות ממראה יוקרתי וייחודי ולשפר את איכות החיים כמו גם להגדיל את ערכו של הנכס. עבודת איטום גגות ותקרות לפני תחילת השיפוץ ועבודת הגבס מבטיחה ללקוח איכות חיים גבוהה יותר וכך ניתן להימנע גם מרטיבות ועובש, תופעות המשפיעות באופן ישיר על איכות החיים, לרבות מחלות ותחושת עייפות.
יש לבדוק את האיטום לפני תחילת השיפוץ ומדי כמה שנים יש לבצע בדיקה, במיוחד בדירות בקומה העליונה, בבתים פרטיים אך גם בדירות ללא גג מאחר ויש לבדוק את האיטום של הקירות החיצוניים ולבדוק מהי איכות חומר האיטום הקיימת בתקרה ובקירות הדירה.