חייגו אלינו: 077-6049304

כך קובעים את המחירים לעבודות הגבס

חישוב השטח – כמובן שקובעים מחיר עבודות גבס, קודם כל לפי השטח הסופי שלהן. ככל שמדובר על עבודת גבס גדולה יותר, כך גם המחיר שלה יעלה. עם זאת, רוב הקבלנים גם עובדים עם מחירון מיוחד לעבודות הגדולות יותר. כך למשל, אפשר למצוא בהצעות של מחירון עבודות גבס, מחירים קבועים לעבודות הגבס שכבר גדולות יותר מ50 מ”ר. מבחינתכם זה דווקא יתרון, כי קבלני הגבס רוצים לעודד אתכם להזמין עבודות גדולות יותר, ולכן החל מהשטח של 50 מ”ר, הם מורידים את המחיר למ”ר בודד, וכך זה יכול להיות לפעמים יותר משתלם!
 
סוג הגבס – בין השאר, קובעים את העלויות של עבודות גבס, גם לפי סוג הגבס שבו משתמשים. ישנו גבס שיכול להיות עמיד לאש, וכמובן שהוא יהיה יקר יותר מגבס שאיננו עמיד. כמו כן, ישנו סוג נוסף של גבס, והוא הגבס אשר עמיד גם בפני מים ונזילות. אמנם לא מדובר על כמויות עצומות של מים, אבל בפני כמויות קטנות ובפני לחות הוא יהיה עמיד לחלוטין. לפעמים אתם תרצו כמובן להשקיע קצת יותר כדי ליהנות ממנו. עם זאת, לא תמיד חובה לבחור בגבס היקר ביותר! אם עבודת הגבס תוצב בחדר יבש יחסית, והיא ממילא לא תהיה ליד אזור שבו יש תשתיות מים, אין בכך שום צורך להוציא כסף לחינם.
 
סוג העבודה – כמובן שכדי לחשב מחיר עבודות גבס, אתם צריכים להבין שיש גם הבדלים במחיר בהתאם לסוג העבודה שאתם מזמינים. כך למשל יש את קירות הגבס, שנחשבים לעבודות גבס יקרות יחסית, בעיקר כי הם צריכים להיות עמידים מאד וחזקים, ולכן עושים בהם שימוש בפרופילי מתכת חזקים יותר. לעומת זאת, עבודות גבס מחירים של תקרות מגבס יהיו זולות יותר ברוב המקרים. יש כמובן עוד מחירון עבודות גבס קבוע לכל עבודה ועבודה – אבל העיקרון כעת ברור יותר.

ומהו טווח המחירים שיצפה לכם?

כאמור, אתם צריכים לשקלל ביחד את כל הנתונים שהוצגו לכם, כדי לקבל טווח אמין. באופן כללי, בהנחה שמדובר על מחיר למ”ר אחד, הרי שאתם יכולים לצפות למחירים שיתחילו בטווח של 80 עד 100 ש”ח, ויכולים להגיע גם למחירים של יותר מ250 ש”ח למ”ר.