חייגו אלינו: 077-6049304

כך תעשו עיצובים בגבס בבית שלכם

האם אתם מודעים לאפשרות שלכם לעצב בגבס פריטים שונים בתוך הבית שלכם? עיצוב בגבס היא טכניקה אשר לא שמורה בהכרח רק לאנשי המקצוע. אתם יכולים גם להשתמש במדריכי עשה זאת בעצמך, ובכך ליהנות ממגוון עצום של עיצובים בגבס לשימושכם והנאתכם! כך למשל תוכלו לעצב נישות מיוחדות בתוך הבית, לעצב מדפים מיוחדים לתליה, לעצב שידות, ואולי אפילו לעצב גומחות מיוחדות בתוך קירות גבס. אולם, כיצד עושים זאת? להלן כמה עקרונות כלליים אשר כדאי להקפיד עליהם בעת שאתם מתחילים לעצב בגבס בבית שלכם, וכמה הכנות וכללים שכדאי לקחת בחשבון.

הנקודות שכדאי לזכור בנוגע לגבס

הכנת הבית – קודם כל, כשמתחילים לבצע עיצוב בגבס, צריך להכין את הבית. גבס הוא חומר נהדר שקל לעבוד איתו, אבל זה גם חומר מלכלך. רצוי מאד שתיצרו לעצמכם פינת עבודה נוחה בתוך הבית, ותכסו אותה בניילונים (ניתן לקנות גלילי ניילון גלולים בכל חנות לכלי בית). צרו לעצמכם משטח עבודה נוח במיוחד. הקפידו לעבוד בשעות נוחות עבור השכנים – הם לא ממש ייהנו אם תתחילו לקדוח בגבס בשעה 2 בלילה או בשעה 4 אחה”צ ביום שישי. פנו כמובן את לוח הזמנים שלכם בעת ביצוע עבודות גבס – וקבעו לעצמכם יעדים לעבודה!

ביצוע עבודות גבס – וקבעו לעצמכם יעדים לעבודה!

הצטיידו במקדח כוס – אחד מכלי העבודה החשובים ביותר כשמתחילים לעשות עיצוב בגבס, אלו הם מקדחי הכוס. המקדחים הללו נקראים כך משום שהראש שלהם בא בצורת כוס שתיה. כלומר – עיגול בגדלים שונים, שניתן להחליף ביניהם. בעזרת מקדחי הכוס, אתם יכולים ליצור עיצובים מיוחדים בתוך הגבס, וכל זה בתוך שניות. אם זו הפעם הראשונה שאתם עובדים עם מקדחי כוס, רצוי להתאמן על חתיכת גבס שאינכם צריכים, כדי שתגיעו בהמשך לתוצאות מדויקות.
הצטיידות בכלי חיתוך – עיצוב בגבס לא יכול להתבצע, אם אין לכם כלי חיתוך מתאימים. כדאי מאד לקנות סכיני חיתוך מיוחדות עבור הגבס. אלו לא הסכינים הרגילות – אלא סכינים עם להב גדולה וחדה יותר מהרגיל, כדי שיהיה אפשר לבצע חיתוך מדויק בגבס. מאחר שפעמים רבות אתם תבצעו עיצובים בגבס ביחד עם פרופילי מתכת שיחזקו את תשתיות הגבס, הרי שכדאי גם להצטייד בנוסף במספריים מיוחדים לחיתוך מתכת.
חומרים לבידוד – לא תמיד עיצוב בגבס יהיה בהכרח עם חומרי בידוד (בתכנון של נישות זה חסר כל חשיבות, אבל לפעמים יש חובה להשתמש בבידוד (אם החלטתם לעצב קיר חדש בבית שלכם מגבס). במקרים הללו, עליכם להצטייד בחומר מבודד ואיכותי. הדרך הטובה ביותר לאטום היא עם צמר סלעים. חומר זול יותר הוא הקלקר, אך בידודו הוא פחות איכותי.

ועכשיו צריך להתחיל לעבוד

רצוי בהמשך כמובן להצטייד במדריכים ובמאמרים מדויקים שיסבירו לכם איך לבצע עיצובים כאלה ואחרים. יש כיום אף לא מעט סרטונים שניתן לעקוב אחריהם שלב אחרי שלב, וממש לחקות את הפעולה. עבודה נעימה!