חייגו אלינו: 077-6049304

מהו הריצוף המתאים לבית קרקע

ריצוף לבית הינו חלק משמעותי בעיצובו של הבית ולכן יש להשקיע בו מחשבה ולתכנן אותו בצורה נכונה. כדי לבצע את התהליך בצורה הטובה ביותר מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי ממעצב פנים מנוסה- בצורה זו יהיה ניתן לשמור על התקציב, לבחור בריצוף מתאים לכל אחד מהחללים, לבחור בעיצוב פרקטי וליהנות מהריצוף למשך זמן רב. הבית מתחלק לחלקים רבים- כך שיש לעצב את חדרי השינה, הסלון, המטבח, חדר האמבטיה, חדרי הילדים וכו’.

לרצף את חלקי הבית

כאשר מרצפים את חדר השינה מומלץ לבחור בריצוף שיתרום לעיצוב של כל החדר - במידה ואתם מעוניינים ליצור אווירה רומנטית תוכלו לבחור בפרקט בהיר או לחלופין בבטון אשר יקנה לחדר השינה מראה מודרני. חשוב לדעת כי הפרקט הינו רועש יותר מיתר הריצופים. במידה ואתם מעוניינים לבחור בפרקט  ולפתור את בעיית הרעש תוכלו להוסיף שטיחים קטנים אשר יפחיתו את רעשי ההליכה.
כאשר מרצפים את הסלון – מרכז הבית ניתן להשתמש בפרקט, בטון, לינוליאום ועוד- תוכלו להשתמש בריצוף כדי להפריד את הסלון משאר חלקי הבית או להיפך- כדי ליצור המשכיות. מומלץ לבחון את האפשרויות ולא להתפשר על ריצוף הסלון משום שכפי שנאמר - הוא חלק מרכזי בבית. במידה ויש לכם ילדים בבית או בעל חיים מומלץ לבחור בסוג נכון של ריצוף לבית שאינו סופג כתמים. כמו כן, ניתן לבחור בגוונים שונים של ריצוף ולהוסיף אווירה לחלל.
כאשר מרצפים את המטבח יש לבחור בריצוף שמונע החלקה.

כמו כן, יש לבחור בריצוף שאינו אחיד, מבריק, כהה או בהיר במיוחד משום שכאשר הגוון כהה במיוחד או בהיר, אחיד ומבריק הלכלוך בולט יותר. תוכלו להתקין גם פרקט במטבח- פרקט מעץ מלא עם גימור לכה יהיה עמיד ביותר ויוכל להתאים. חשוב לזכור כי המטבח מלא בחפצים, כלים ומכשירים, בשל כך מומלץ לבחור בריצוף ניטראלי אשר לא יעמיס על החלל. במידה והמטבח מעוצב בגוונים עדינים והחפצים מסודרים בארונות ניתן לבחור בריצוף מעוטר אשר יוסיף עניין לחלל.
כאשר מרצפים את חדר האמבטיה יש לבחור בריצוף עמיד בפני מים. מומלץ לבחור באריחים שמונעים החלקה כמו למשל- קרמיקה או גרניט פורצלן. תוכלו לבחור בריצופים מסוגים שונים כך שיהיה ריצוף מסוים לאזור שמסביב לאמבטיה וריצוף שונה לשאר החלל. כמו כן, תוכלו ליצור תחושת המשכיות. במידה וחדר האמבטיה קטן מומלץ לבחור בריצוף בהיר - הדבר תקף לגבי כל החללים הקטנים.

כאשר מרצפים את חדרי הילדים מומלץ לבחור בריצוף בו בחרתם לשאר החדרים. חשוב לבחור בריצוף נעים אשר יוצר אווירה ביתית. כמו כן, חשוב לבחור בריצוף ניטראלי שעמיד לכיסאות על גלגלים ולוודא כי מדובר על ריצוף עמיד שאינו מחליק ושנעים לדרוך עליו.

ריצוף פרקטי, חזק ובטיחותי

מעבר לחשיבות הרבה של בחירת הריצוף המתאים, העמיד, החזק והקל לניקוי חשוב להתאים בין הריצופים השונים, לוודא שהם פרקטיים ולהתקין אותם בצורה בטיחותית ומקצועית - כדי לבצע את ההתקנה בצורה בטיחותית יש לפנות אל חברת טופ גבס הסיבה לכך היא שלא מומלץ לבצע את עבודת הריצוף באופן עצמאי. קבלן הריצוף צריך לדאוג להובלה, לטיפול בחומרים מגוונים, להסיר חיפויים, להחליק, לאטום, לבודד ועוד. באמצעות רצף מנוסה תוכלו לקבל את התוצאה המבוקשת וליהנות ממשטח אסתטי, חזק וישר.