חייגו אלינו: 077-6049304

מהו מסור לחיתוך גבס

בבואנו לבצע עבודות גבס, חשוב מאד כי נעבוד עם המסור הנכון, על מנת שעבודת החיתוך תהיה קלה ותתבצע באופן מדויק.
מסור גבס הינו מסור המיועד לחיתוכם של  לוחות גבס. חודו המשונן עוזר לחדירה במרכז לוח הגבס. להבו של המסור  לחיתוך גבס הינו  כלי חיתוך בעל עוצמה אשר ניתן בעזרתו לבצע חיתוך ישר, חיתוך מעוקל וחיתוך מלמעלה בקירות עשויים גבס. כשמדברים על מסור לחיתוך גבס ניתן לחלק את סוגי המסורים ל-2 קבוצות: המסור הידני לעומת המסור המכאני.

המסור הידני לחיתוך גבס

קיימים מסורים ידניים לחיתוך גבס כאשר ביניהם:
מסור  עם להב פלדה באורך של “6 ועם ידית אחיזה נוחה. היצרנים מבטיחים כי החיתוך במסור זה הינו קל עם חומרים כדוגמת גבס, עץ, סיבית וכד’.
מסורים ידניים קומפקטים בעלי להב קשיח ומחוסם בעובי 1.5 מ”מ, קצה מושחז המאפשר ניקוב קל של לוח הגבס, שיניים המעוצבות באופן אגרסיבי- דבר המשפר את הניסור והסרת חומר הפסולת בצורה יותר טובה. שיני המסור מושחזות 3 פעמים לקבלת ניסור אגרסיבי גם בדחיפה וגם במשיכה. שיניים לאינץ’: 8TPI/9TPI. משקלו הוא 0.12 ק”ג.

מסור מכאני לחיתוך גבס

קיימים מספר מסורים מכאנים בשוק. להלן נפרט במקצת על מגוון המסורים:
מסור גבס חשמלי לניסורים של יציקות גבס. המסור הוא בעל להב משונן שמסתובב במהירות גבוהה ביותר (הלהב מסתובב בניצב לציר של המכונה ואינו עושה סיבוב מלא.
מסורי חרב - אלו מסורים בעלי להב מוארך (כ- 40 ס”מ) הדומה לסכין, המונע קדימה ואחורה ביחס לידית, בעזרתו של מנוע חשמלי. הידית בעלת הדק הפעלה. בשל כובדם של מסורים אלו, ידית האחיזה מיועדת לאחיזה בשתי הידיים. קיים בשוק גם מסור חרב המותאם לאחיזה ביד אחת. מתאים לניסור חומרים אשר מצויים במקומות ומשטחים מגוונים וכך מתאפשרת יותר גמישות הפעלה (הבאה על חשבונם של הדיוק והבטיחות). החלפת הלהבים במסור החרב היא בטוחה, מהירה ופשוטה יותר, המשתמשת במנגנון Fix Tech.
המסור האנכי -  בעל פעולת להב הדומה לזו של מסורי החרב.  ניתן לבצע עמו חיתוך לכל כיוון (למעלה- למטה- ימינה- שמאלה). לעומת מסורי החרב, מסור אנכי הינו כלי מקובע, כבד ויציב אשר נוח יותר לניסור החומר, אך מאלץ את מפעילו לנסר על משטח שניתן להשען עליו ולקבע את הכלי באמצעות הפעלת משקל הגוף. בטרם רכישתו של המסור האנכי, חשוב שתבדקו את הפרמטרים הבאים:
 קיימים בשוק המסורים החשמליים מסורים חשמליים המתחברים לחשמל באמצעות תקע ומסוריים חשמליים נטענים. המסור הנטען מאפשר ניידות רבה יותר, אך הוא מוגבל בעוצמה שלו ובמשך עבודתו. עם זאת, כיום כלים נטענים כבר יודעים לספק עוצמה סבירה ולעמוד בעבודות עומס בינוני.
יש לוודא כי המסור הוא בעל אחריות מחברה רצינית..