חייגו אלינו: 077-6049304

עבודות גבס לא מה שחשבתם

על פניו, עבודות גבס הם אולי העבודות הפשוטות ביותר לביצוע. אחרי הכול, מדובר בחומר גמיש במיוחד, נוח ופשוט, והעבודה עצמה דורשת בעיקר דיוק. בניגוד לשיפוץ כללי, הכולל בתוכו גם ריצוף, או בניגוד לבעלי מקצוע שונים כמו חשמלאים ואינסטלטורים, קשה מאוד “להינזק” כתוצאה מעבודות גבס אשר לא נעשו במקצועיות מספקת. אולם, ככל שאנו מתקדמים אל תוך שנות האלפיים, כמו הטכנולוגיה כך גם עולה השיפוצים, האדריכלות, ועיצוב הפנים נמצאים בתזוזה מתמדת, וכלל שעובר הזמן ניכר כי המקום של עבודות גבס ושל קבלני גבס בפרט חשוב מאין כמותו, ולמעשה גבס מהווה חלק גדול מעיצוב חלל הבית.

הזמינו עבודת גבס מחברת טופ גבס

כיום, אין ספק כי דרושים קבלני גהס. בין אם מדובר בעיצוב בתים פרטיים, חללים גדולים, ואף חנויות ומשרדים – קבלני גבס הם הפתרון כיום על מנת לקבל תוצר מושלם, וכן יש להם דרישה רבה. מעבר לפן הדקורטיבי אשר תעניק עבודת גבס מקצועית, כיום בונים חללים שלמים באמצעות גבס, ולא לשם האסתטיקה. לצורך הבנה, בעבר היו בונים את כל קירות הדירה החדשה מבטון יצוק, אולם כיום עוטפים מחלקה הפנימי של המעטפת החיצונית בגבס, ומשם מחלקים את הדירה, בשיתוף הדיירים ברוב המקרים, באמצעות גבס. חדרי השינה, הסלון, והמקלחות – כולן מחולקות באמצעות גבס, דבר המאפשר לחלק את הבית בצורה סימטרית הרבה יותר, חכמה הרבה יותר, וכן לטעמם ולשביעות רצונם של הדיירים אשר רכשו את הדירה. מעבר לכך שבאמצעות חלוקה חכמה בגבס ניתן לנצל את שטח הדירה בצורה מרבית, וללא הצורך בקירות בטון שמנים ועבי כרס אשר יפריעו באמצע חלל הבית.

תפקידים שונים בתחום הגבס

לא די בכך, אלא שכיום עבודות גבס משמשות גם לתפקידים אף כבדי משקל יותר מעיצוב חלל הדירה או מחציצת חלל הבטון. כיום משתמשים בגבס כחומר המרכזי לבניה שלמה, וזאת כמובן בתהליך של בניה קלה. בניה קלה היא למעשה בניה מאוד נפוצה בחו”ל, אולם בישראל היא איננה נפוצה כמו הבניה הקונסרבטיבית. בבניה זו, משתמשים בחומרים קלים וביריעות על מנת ליצור מבנים שלמים – חדרים, קומות, ואף בתים, והחומר המרכזי לבניה הוא גבס.

בנייה מודרנית באמצעות גבס

לסיכום, אין ספק כי לעבודות גבס תפקיד מרכזי בחייו של כל מבנה מודרני, בין אם מדובר בדירת מגורים, בית פרטי, משרד, או חנות, וכי השימוש בגבס רק עולה ומתעצם במרוצות השנים. הקפידו לבחור קבלני גבס מומלצים כאשר אתם בפני בנייה גדולה באמצעות גבס, בעיקר אם מדובר בבנייה קלה. אם מדובר בחצאית גבס או מזנון, אזי שכל שיפוצניק המתמחה בגבס ידע לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר, אולם בעבודות גדולות יותר חשוב מאוד שתבחרו במקצוענים. ככלל, אם עדיין לא הכרתם את החומר הנפלא הזה, זו אופציה נפלאה לשדרג את עיצוב הבית שלכם ובתקציב לא גבוה. הן בעיצוב התאורה של הבית, הקירות, או התקרה.