חייגו אלינו: 077-6049304

עבודות עץ וגבס בפרגולה שלכם

ישראל היא מדינה שטופת שמש עם מזג אויר נוח וחמים. החצרות, הבתים ואפילו הדירות בבנייני המגורים הישראל מתהדרים במרפסת – כזו שאפשר לשבת בה בערב קיץ נעים ליהנות מהבריזה, לאכול או לארח. בשנים האחרונות בוחרים אנשים רבים להוסיף למרפסת פרגולת עץ שמעניקה צל, מרחיבה את טווח השעות ואפשרויות הבילוי והשהיה על המרפסת ומקשרת בין פנים הבית לבין החוץ.
דוגמאות טובות של עיצובי פרגולות ניתן לראות באתר הבא
עם התפתחות התחום, אנו רואים יותר ויותר אנשים שבוחרים לשכלל ולהרחיב את מגוון השימושים של הפרגולה הביתית – שולחנות וכסאות לאכילה משפחתית או אירוח, בישול ואפיה במטבח חצר, תנור חיצוני או על גריל, שימוש במתקני חצר שונים (שולחן פינג פונג, טרמפולינה ועוד). ככל שמתרבים השימושים, כך עולה צורך לשלב בפרגולות העץ נישות, אביזרים וחומרים נוספים. לפניכם כמה רעיונות לשילוב עץ וגבס בפרגולה שלכם.

שילוב חיפוי גבס וקירוי גבס בפרגולה שלכם

 גבס משמש כחומר נוח לעבודה ומתאים לשילוב בחיפויים ויצירת קירוי לגג הפרגולה. קיר גבס חלקי לשם תיחום של אחד מצדדי הפרגולה – למשל על מנת להפריד בין המרפסת לבין הגינה או על מנת ליצור חיץ ומשענת לספה או לפינת ישיבה.
יצירת אדני חלון מעוצבים ושימושיים מגבס.
הפרגולה ניצבת בדרך כלל בצמוד לבית, ולעתים פונים אליה גם חלונות גדולים מן הסלון או החלל הביתי שאותו היא ממשיכה. בעזרת תוספות גבס יפות ניתן ליצור תחת החלונות אדני חלון אופנתיים – אדני חלון יכולים לשמש להנחת אדניות ועציצי צמחים, לשם שילוב חפצי נוי או אביזרים שימושיים, וכן כמשטחי ישיבה נוספים במקרה של חלונות נמוכים.

יצירת שידה או ארונית למסך טלויזיה

פרגולה מתפקדת פעמים רבות גם כסלון שני, שבו מארחים, אוכלים, שומעים מוזיקה וצופים בטלויזיה. אם אינכם מעוניינים להותיר מסך או מערכת שמע חשופים מחוץ לבית, ניתן ליצור ארונית או שידת טלויזיה חיצונית, בנויה מגבס, עם דלתות ונעילה. השידה יכולה לשמש גם לתצוגה ולשמירה של חפצי נוי ואביזרים כמו רמקולים ומערכת שמע, שלט לטלויזיה וכדומה.